Lunching powstał z prostej obserwacji: nie zawsze uda Ci się ugotować obiad do pracy lub zamówić go na dany dzień. Wspólne zamówienie w biurze to niby banalna rzecz. Niby! Najpierw: co dziś jemy?, później decyzje: skąd, kto zamawia, komu robimy przelew, kto ma gotówkę. I wreszcie mamy to – obiad zamówiony!

Ale dostawca nie pojawił się o umówionej godzinie albo krąży wokół budynku i nie wie, jak wejść. Posiłek dociera zimny, i to po tym, jak Ty i współpracownicy zdążyliście już zjeść jakieś przekąski. Obiad – miał być przyjemnością, „paliwem” – stał się kłopotem. Zajmował Cię przez pół dnia. Kiedy pracujesz z domu, wcale nie jest łatwiej. Dlatego w Lunching postanowiliśmy zrobić to inaczej.

Czym Lunching różni się od innych platform?

W Lunching.pl stawiamy na regularne i zdrowe posiłki. Zaplanowaliśmy cały proces tak, by nie zajmował Cię długo. Ustaliliśmy godzinę, do której możesz zamawiać posiłki – od poniedziałku do piątku do 10:45. To ograniczenie, które paradoksalnie daje Ci swobodną głowę. Nie musisz w końcu myśleć o posiłku przez cały dzień. Jeśli chcesz, możemy przysyłać Ci powiadomienia w przeglądarce, w Messengerze albo na e-mail. W ten sposób nie zapomnisz zamówić obiadu ani nie przegapisz dostawy. Do tego ustalamy stały punkt odbioru zamówień. Koniec z szukaniem lunchu w całym budynku!

Jeśli jesteś pracownikiem firmy, która korzysta z naszej platformy, Lunching to dla Ciebie po prostu miejsce, gdzie codziennie w godzinach pracy możesz zamówić posiłek. Dostarczamy go do Twojego biura albo do domu (jeśli pracujesz zdalnie lub w modelu hybrydowym) na terenie:

 • Krakowa,
 • Warszawy,
 • Poznania,
 • Gdańska,
 • Wrocławia,
 • Łodzi,
 • Białegostoku,
 • Rzeszowa
 • i Katowic.

Na życzenie działamy też w innych miastach Polski.

Twój obiad może być dofinansowany przez pracodawcę, jeśli macie w firmie taki benefit żywieniowy. Jeśli nie współpracujecie z Lunching, przekaż osobie decyzyjnej ten formularz.

Jeśli jesteś pracodawcą, Lunching to dla Twojej firmy atrakcyjny benefit pozapłacowy. Skorzystają z niego niemal wszyscy pracownicy, i to na miejscu. Dodatkowo jest objęty ulgą ZUS na dofinansowanie posiłków.

Jak to działa? Kilka prostych kroków do pysznego obiadu

Jeśli jesteś pracownikiem, codziennie rano wysyłamy Ci przypomnienie o lunchu (tylko tym kanałem, który wybierzesz).

 1. Posiłek możesz zamówić przez platformę albo aplikację:

Ekran wyboru restauracji w wersji przeglądarkowej

 

 

 1. Masz czas do 10:45, od poniedziałku do piątku. Dzięki temu nasi restauratorzy mogą przygotować dla Ciebie smaczny posiłek na czas. Nie dostarczamy obiadów w weekendy.
 2. Nie określamy minimalnej kwoty zamówienia. Po prostu!
 3. Zamawiasz do lunch spotu albo do Twojego domu. Lunch spot jest stałym, umówionym punktem w Twoim biurze, do którego dostarczamy posiłki. Dzięki temu Ty i kurier nie szukacie się. Dostawę do domu możesz wybrać, kiedy pracujesz w ramach home office.
 4. Nie płacisz za dostawę. Pobieramy opłaty tylko za zakupy spożywcze, które też możesz u nas zrobić.
 5. Płacisz za wszystkie posiłki raz w tygodniu, w piątek. Jeśli Twój pracodawca finansuje część obiadów, opłata zostanie odpowiednio pomniejszona.
 6. Dostarczamy lunch w stałych godzinach i nie spóźniamy się. Od 12 do 14.30 – ostateczna godzina zależy od restauracji.
 7. Oznaczamy Twoje zamówienie. Na paczce z zamówieniem znajdzie się Twój kod klienta. Dzięki temu nikt nie zje przypadkiem Twojego obiadu 😊

Lunching jako benefit żywieniowy

Jeśli jesteś pracodawcą, Lunching w formie benefitu możesz wprowadzić w firmie na podstawie kilku modeli:

 • dzienne dofinansowanie o umówionej wysokości (najczęściej wybierany model),
 • dofinansowanie w wybrany dzień tygodnia,
 • dzienne dofinansowanie o wysokości X, z miesięcznym budżetem X zł,
 • dofinansowanie X% wartości zamówienia.

Umawiamy się na konkretny okres rozliczenia, na przykład miesięczny. Raz w miesiącu dostarczamy Ci zbiorczy raport na temat zamówień pracowników. Znajdziesz w nim:

 • adresy e-mail pracowników,
 • imiona i nazwiska,
 • kwotę zamówienia,
 • liczbę wykorzystanych dofinansowań.

Pamiętaj, że dbamy o zabezpieczenie tych danych.

Następnie wystawiamy Ci fakturę, zazwyczaj z 14-dniowym okresem płatności. Są jednak wyjątkowe sytuacje, w których możemy go wydłużyć. Ustalamy to wspólnie.

Zostaw nam do siebie kontakt i pomówmy o zdrowym żywieniu w Twojej firmie!